تحولات پرینت سه بعدی در زندگی انسان و جانوران

سه شنبه, 21 مرداد 1399 ساعت 08:44

ساویس صنعت پارس دنیای پرینت سه بعدی؛ درحال حاضر ما طیف گسترده ای از محصولات پرینت سه بعدی را گرد هم آورده ایم.

بزرگترین قایق پرینت شده جهان

در اکتبر سال 2019 دانشگاه ماین موفق شد با استفاده از بزرگترین پرینت سه بعدی و پلیمری جهان بزگترین قایق را بسازد؛این دانشگاه توانست با این کار خود سه رکورد گینث را به نام خود ثبت کند.

پرینت سه بعدی قایق

بزرگترین قایق پرینت شده جهان

قایق پرینت شده با 5000 پوند به طول 5 فوت که به عنوان بزرگترین قایق پرینت شده شناخته می شود،ممکن است جالب ترین در لیست ما نباشد اما مطمعناً این یک شاهکار چشمگیر است.

اعضای بدن جایگزین پرینت سه بعدی

 پرینت سه بعدی گوش و بینی

پرینت سه بعدی بینی و گوش 

پرینت سه بعدی، زمینه های نسبتاً هیجان انگیزی دارد، نه تنها در ایجاد وسایل و ابزارها جدید ، بلکه در زمینه های پزشکی نیز وجود دارد.طی چند سال اخیر پرینت سه بعدی پیشرفت های زیادی در زمینه های مختلفی کرده است؛ مثلا پرینت اجسام بدن که کمک بزرگی به پزشکان جهان کرده است.این صحبت ها شامل تحقیقات در مورد پرینت سه بعدی برای ترمیم بافت و بازسازی ، تعویض اندام ، پیوند کلیه و حتی پیوند قلب است. پرینت سه بعدی یک فناوری نجات بخش زندگی است که نمی توانیم منتظر تحولات آینده آن بمانیم.

پرینت سه بعدی و سونوگرافی

سونوگرافی برای بهبود سریع تر استخون ها

کارهنری پرینت سه بعدی برای نابینایان

اشیاء پرینت سه بعدی در سراسر جهان به طرز شگفت آوری متفاوت هستند که زندگی انسان را تغییر می دهد. این استفاده درخشان باعث می شود نقاشی و اثار هنری کلاسیک به مجسمه های پرینت شده تبدیل شود.

مجسمه مخصوص نابینایان

مجسمه مخصوص نابینایان

موتور سه چرخ

این موتور سه چرخ با 3600 لایه چاپ شده این موتور توسط دانشگاه هاوک تهیه شده است.

پرینت سه بعدی موتور

موتور سه چرخ

راه رفتن یک توله سگ با کمک چاپ سه بعدی

پرینت سه بعدی فقط برای انسان ها نیست. این سگ متاسفانه پاهای خودش را از دست داده اما اکنون دارای یک صندلی چرخ دار مخصوص به خودش است.

پرینت سه بعدی ویلچر برای حیوانات

 توله سگی که با کمک پرینت زندگی خود ادامه می دهد.

ساخت یک قایق به کمک پرینت سه بعدی

این قایق شگف انگیز به صورت سه بعدی در 42 روز از بخش پرینت خانگی پرینت شد.این قایق توسط جیم اسمیت ، مهندس سه بعدی ساخته شد ؛ این مواد شامل پلاستیک ، پیچ های دستگاه ، درج های برنجیABS و یک دوز سالم از گلدان سیلیکونی برای نگه داشتن قایق روی آب است.پرینت این قایق 1،012 ساعت طول کشید.

پرینت سه بعدی قایق ورزشی

قایق پرینت شده

پرینت خوراکی

در سال 2015،3D Systems chef Jet Pro 3D  اعلام کرد ؛ پرینت سه بعدی قادر به پرینت شیرینی است . نتیجه برخی تولیدات خوراکی بسیار جذاب و شگفت انگیز بود طعم های شکلات ، وانیل ، نعنا ، سیب ترش ، گیلاس و هندوانه تولید شد.

پرینت سه بعدی خوراکی

نمونه ای از شیرینی پرینت شده

لباس پرینت شده

لباس پرینت شده با اندازه کامل. جیلوول سازنده این لباس است که با صبر و شکیبایی زیاد پس از شش ماه این لباس را ساخت.

لباس پرینت شده

لباس پرینت شده مرد آهنی

اسلحه کاغذی

به دنبال اسلحه کاغذی می گردید؟ این هیولا پرینت شده ممکن است دستگاه مورد نظر شما باشد.شاید چندان مورد توجه قرار نگیرد اما این دستگاه قادر است 200 ورقه کاغذ A5 و120 کاغذ در دقیقه شلیک کند.

کمک پرینت سه بعدی به یک بچه گربه

این تصویر در سال 2017 منتشر شد این بچه گربه معلول به دنیا امده است و صاحب او با کمک پرینتر سه بعدی یک ویلچر مخصوص او درست کرده است.

ویلچر پرینت شده

ویلچر مخصوص بچه گربه

اولین خانه ساخته شده با پرینت سه بعدی

یک شرکت خوصوصی اولین خانه پرینت شده را ساخت. چهار پرینت سه بعدی بزرگ برای ساخت دیوارها به کار رفته اند. گفته می شود این روش چاپ بسیار ارزان بوده و قیمت پیشنهادی این خانه 5000دلار بوده.

پرینت سه بعدی خانه

خانه ساخته شده با پرینت سه بعدی

یک مغز دقیق

نه یک مغز و نه جایگزینی برای مغز انسان که به صورت سه بعدی پرینت شده است.این مغز دقیق با کمک اسکن MIR ایجاد شده.زمان کل چاپ حدود 20 ساعت بود.

پرینت سه بعدی مغز

پرینت سه بعدی مغز

پرینت3بعدی دوربین عکاسی

این دوربین شگفت انگیز می تواند به صورت سه بعدی پرینت شود و فیلم های 35 میلی متری برای عکاس بگرید.این دوربین کیفیت بالا و مستحکم و بادوام است. دوربین های مدرن و جدید شکننده هستند و در صورت افتادن راحت می شکنند اما این دوربین پرینت شده به راحتی نمی شکند.

پرینت سه بعدی دوربین

دوربین پرینت شده

جای قلم

این پرینت سه بعدی خاص و تک است نسخه کوچک شده یکی از شخصیت های جنگ ستارگان است؛ که جلوی شما زانو زده و خودکار را به شما می دهد

پرینت سه بعدی جای قلم

نسخه کوچک شده یکی از شخصیت های جنگ ستارگان

پرینت سه بعدی پیتزا

 Foodiniیک پرینتر مواد غذایی است این دستگاه قادربه پرینت یک پیتزای کامل است این دستگاه توسطNatural Machines  طراحی شده این دستگاهفقط پیتزا پرینت نمی کند بلکه می تواند سایر غذاها مثل همبرگر،اسپاگتی و... را پرینت کند. این دستگاه در سال 2016 جز پرفروش ترین ها بوده است.این پرینتر حدود 2000 دلار است.

پرینت سه بعدی پیتزا

پرینت سه بعدی غذا

کمربند پرینت شده

اگر همیشه با افتادن شلوار خود مشکل دارید یا پیدا کردن کمربندی که اندازه شما باشد سخت است؛ کمربند پرینت شده به اندازه ای که شما بخواهید تنظیم می شود .

پرینت سه بعدی کمربند

پرینت سه بعدی کمربند

شیر دو نازله

این شیر پرینت شده در اصل یک دستگاه پخش کننده آب با نازل دوگانه است. دیگر نیازی به کثیف کردن لیوان نیست.

پرینت سه بعدی شیر دوطرفه

شیر پرینت شده دو نازله

کفش فوتبال

در سال 2013 نایک طرح جدیدی از کفش های فوتبال را به نمایش گذاشت. این اولین کفش فوتبالی پرینت شده است که طراحی سبک و کم وزن با مقاومت بالا دارد.

پرینت سه بعدی کفش فوتبال

کفش فوتبالی

 

آیا این مطلب مفید بوده است؟
خواندن 956 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت

تمامی حقوق محفوظ است

طراحی و توسعه : نونگار پردازش