دلایل استفاده از پرینت سه بعدی

سه شنبه, 21 مرداد 1399 ساعت 11:07
دلایل استفاده از پرینت سه بعدی

نمونه سازی مرحله لازم در توسعه محصول است که می تواند برای طراحان محصول زمان بر و پرهزینه باشد ، و گاهی اوقات چندین هفته طول می کشد از روند توسعه. اما با ورود فناوری پرینت سه بعدی به صحنه ، نمونه سازی سریع در همه زمینه های طراحی اعم از جواهرات ، معماری یا مهندسی و… به محبوب ترین کاربرد تبدیل شده است ، زیرا روند طراحی محصول را بطور چشمگیری تسهیل می کند. با استفاده از چاپ سه بعدی برای نمونه سازی سریع ، طرح ها با سرعت بالاتری قابل آزمایش و بهبود هستند ، بنابراین افزایش راندمان تولید و کاهش هزینه ها. تکرارهای واقع گرایانه می تواند به سرعت در هر مرحله از فرآیند طراحی ، از یک مدل مفهومی گرفته تا نمونه اولیه کاربردی ، چاپ شود و به طراح این امکان را بدهد که یک قطعه فیزیکی را برای بهبود و جلوگیری از بروز مشکلات اولیه کشف کند.

پرینت سه بعدی

می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ در اینجا 10 روش نمونه سازی سریع با پرینت سه بعدی ، روند طراحی را ساده تر نشان می دهد:

1. طراحی را با استفاده از نرم افزار سه بعدی بهینه کنید

با ایجاد طرح های اولیه برای نمونه های اولیه و طراحی نهایی در نرم افزار سه بعدی ، هرگونه ویرایش و یا بهبود در آن طراحی به صورت دقیق و به موقع منعکس می شود. در این مرحله طراحی به اندازه کافی قابل مشاهده است تا هرگونه خطای ارتباطی را کاهش داده و پیشرفت های اولیه را انجام دهد که باعث صرفه جویی در زمان قابل توجهی در مراحل نمونه سازی و تولید می شود. اگر محصول یا بخشی نیاز به سفارشی سازی داشته باشد ، این طرح در هر زمان قابل بازنگری و گسترش است.

2. از آزادی فرم استفاده کنید

طراحی سه بعدی باعث ایجاد هندسه های پیچیده ای می شود که ممکن است در سایر فرآیندها قابل دستیابی نباشند. این امر باعث می شود آزادی گسترده ای در طراحی ایجاد شود و شکل نهایی محصول فقط با تخیل طراح محدود می شود. این انعطاف پذیری باعث می شود بدون اثبات وقت یا هزینه اضافی در فرایند توسعه ، اثبات حرفه ای از مفهوم قطعات ابتکاری و اصلی تولید شود.

3. در تولید نمونه اولیه صرفه جویی کنید

در نمونه سازی سنتی ، طراح یا مهندس محصول از موادی مانند مقوا ، استروفیوم یا چوب برای ایجاد نمونه های اولیه استفاده می کند ، سپس با استفاده از فرآیندهای تولید به طور معمول برای محصولات نهایی ، به ساخت نمونه های اولیه عملکردی می پردازد. این اغلب یک فرآیند پرهزینه و وقت گیر است و اغلب وقتی محصول هنوز در مراحل توسعه است ، از منابع عملی استفاده نمی شود. با پرینت3 بعدی ، یک نمونه اولیه در هر مرحله از طراحی می تواند به سرعت پرینت شود و اطلاعات دقیق مورد نیاز در آن مرحله را ارائه دهد ، خواه اثبات مفهوم باشد یا یک نمونه اولیه کاربردی. هنگام تهیه یک قسمت ، امکان تکرار سریع و مقرون به صرفه بسیار مهم است و پرینت سه بعدی این نیاز را برای کلیه مراحل نمونه سازی تسهیل می کند.

4. صرفه جویی در هزینه های ابزار سازی را صرفه جویی کرده یا از بین ببرید

چاپ 3D به عنوان یک روش تولید همه در یک برای تولید کم حجم و برای نمونه سازی سریع عمل می کند. این فناوری نیاز به جمع آوری سایر مؤلفه های تولیدی یا ماشین آلات را از بین می برد. روش های ساخت مانند قالب تزریق بسیار مناسب است ، بخصوص برای مقادیر کم ، و ایجاد نمونه های اولیه سفارشی بسیار گران و وقت گیر است.

5- زمان بیشتری را برای طراحی و شخصی سازی ایجاد کنید

به جای اینکه هفته ها منتظر بمانیم تا نمونه اولیه با دست ساخته شود یا قالب ساخته شود ، نمونه های اولیه بسته به اندازه آن می توانند در عرض چند ساعت یا چند روز چاپ شوند. این امکان را فراهم می آورد تا اشتباهات سریعتر رفع شود و طراحی با سرعت بسیار بالاتری انجام شود و زمان بیشتری را برای نوآوری ، سفارشی سازی یا انتقال به طرح بعدی باقی می گذارد.

6. صرفه جویی در وقت در برقراری ارتباط ایده ها و اطلاعات

هنگامی که یک محصول یا بخشی تولید می شود ، بسیار مهم است که بتوانیم بدون تفسیر تفسیر ارتباط برقرار کنیم و در بحث با مشتری یا هر شخص دیگری که درگیر است ، تا حد ممکن به تصورات خود بپردازیم. نمونه های اولیه پرینت شده سه بعدی حرفه ای تر به نظر می رسند و می توانند جزئیات را بهتر از یک ترسیم 2D برقرار کنند. این بازخورد پایدار و خاص تر را برای بازنگری های سریع و کارآمد امکان پذیر می سازد. هرچه سطح اطلاعات در مراحل نمونه سازی بهتر باشد ، محصول نهایی بهتر می شود.

7. بسته به هدف هر کدام از موارد ، طیف گسترده ای از مواد را انتخاب کنید

از مواد مختلفی بر اساس مراحل نمونه سازی مختلف می توان برای نشان دادن یا کشف تمامیت طرح استفاده کرد. تکرارهای اولیه را می توان در پلاستیک های مقرون به صرفه تر مانند پلاستیک ، در حالی که بعداً می توان نسخه های تصفیه شده تری را در مواد مختلف چاپ کرد تا متناسب با نیازهای خاص یا تست های مورد نیاز محصول باشد. بسیاری از مواد ما آماده استفاده نهایی هستند و شما را در جستجوی تولید کننده پس از آماده بودن محصول در بازار ، صرفه جویی می کند.

8- در صورت امکان استفاده از مواد را به حداقل برسانید

در مراحل اولیه نمونه سازی از روشهای مختلف پرینت می توان برای صرفه جویی در مواد استفاده کرد. اگر نسخه ای از نمونه اولیه به معنای نشان دادن شکل به تنهایی باشد ، می توان آنرا كاهش داد و خالی كرد. از طرح های مشبک یا لانه زنبوری می توان برای کاهش سطوح مواد و هزینه ها در حالیکه هنوز اطلاعات کلیدی در مورد آن قسمت یا محصول را می گذارید استفاده کرد. ماهیت تقاضای چاپ سه بعدی ، ضایعات مواد را در مراحل نمونه سازی از بین می برد.

9- از خدمات پرینت سه بعدی برای نمونه سازی استفاده کنید

با کار با خدمات چاپ سه بعدی مانند ساویس صنعت می توانید هزینه های زیادی را در هزینه های راه اندازی تجهیزات صرفه جویی کنید. با چاپ با یک سرویس تخصصی نیازی به داشتن چاپگر یا متریال ندارید ، مدل شما قبل از چاپ توسط مهندسین مورد بررسی قرار می گیرد و از بین بردن آزمایشات و خطاهایی که هنگام استفاده از دستگاه شخصی شما وجود دارد ، حذف می کند. شما از سطح بالایی از کنترل کیفیت ، استفاده از چاپگرهای درجه صنعتی اطمینان دارید و در صورت نیاز به کمک فنی ، به سوالات شما توسط متخصصین در فضای پرینت سه بعدی پاسخ داده می شود.

10. استفاده از نمونه های واقعی برای بازاریابی و نیازهای فروش

هنگامی که طراحی نهایی مورد بازبینی قرار گرفت می توان از نمونه های اولیه واقع گرایانه برای شروع کار در بازاریابی و تبلیغات فروش استفاده کرد. چاپ سه بعدی ابزاری اساسی برای طراحان برای تسهیل فرایند نمونه سازی کارآمد تر است. باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود و همچنین سطح بالاتری از آزادی طراحی را ایجاد می کند و ارتباط با مشتری و مشتریان آینده را بهبود می بخشد. این امر با ایجاد سریعتر و بدون آسیب دیدن کیفیت ، روند نمونه سازی را بهبود می بخشد ، این امر به نوآوری در طراحی کمک می کند تا جنبه رقابتی داشته باشد.

برای شروع نمونه سازی و طراحی محصول با شرکت ساویس صنعت پارس آماده هستید؟ اکنون طرح خود را در قسمت ثبت سفارش بارگذاری کنید یا با تیم ما در تماس باشید تا درباره نوآوری بی نظیر خود صحبت کنید.

آیا این مطلب مفید بوده است؟
خواندن 549 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت

تمامی حقوق محفوظ است

طراحی و توسعه : نونگار پردازش