نقش پرینت سه بعدی در ویروس COVID-19

یکشنبه, 22 تیر 1399 ساعت 14:08

نقش پرینت سه بعدی در ویروس COVID-19

گسترش سریع ویروس کرونا در سراسر جهان به این معنی است که مراکز درمانی به سرعت پر شده و در تجهیزات مورد نیاز دچار کسری شدید هستند. بسیاری از اعضای انجمن پرینت سه بعدی ، اقدام به تولید لباس محافظ برای پرسنل پزشکی و همچنین لوازم جانبی ضد آلودگی و موارد دیگر نموده اند. اگرچه به دلیل مقررات FDA و پیچیدگی تجهیزات پزشکی ، همه چیز را نمی توان به طور کامل چاپ کرد ، اما چاپ سه بعدی فرآیند نمونه سازی و تولید سریع را فراهم می کند تا بتواند در جایی که تولید سنتی کم می شود قدم برداریم.

کرونا

1. قطعات ونتیلاتور

با افزایش موارد کروناویروس در بیمارستان ها ، دریچه ها و سایر قسمت های تهویه به سرعت از بین رفته است. در ایتالیا ، پس از ناپدید شدن قطعات و سازنده اصلی قادر به تولید به اندازه کافی سریع نبود ، آنها به پرینت 3 بعدی روی آوردند. یک استارت آپ محلی ایسینوا ، توانست در 24 ساعت قطعات کاری تولید کند. قطعات برای اولین بار با استفاده از سیستم اکستروژن رشته در بیمارستان چاپ شد و بعداً با استفاده از یک فرآیند فیوژن بستر پودر لیزر پلیمر و یک ماده مبتنی بر پلی آمید سفارشی پرینت شد.

2. تهویه مطبوع اسنورکلینگ

در این قسمت آداپتور چاپی سه بعدی چاپ شده از نایلون PA11 و PA12 را با موفقیت آزمایش کرد تا یک ماسک غواصی تجاری را به یک دستگاه تنفس غیر تهاجمی اضطراری تبدیل کند. اگرچه این ماسک به عنوان یک وسیله پزشکی مجاز نیست ، اما همچنان به عنوان آخرین راه حل یا در مناطقی که تجهیزات دیگر کمیاب هستند ، مفید بوده است.

3. محافظ صورت

بسیاری از شرکت ها مانند Shapeways برای کمک به تهیه بیمارستان های PPE به تولید محافظ های صورت کمک کرده اند. سپرهای صورت Shapeways نسخه های اصلاح شده در طراحی Prusa هستند و با استفاده از فناوری SLSبا مواد پزشکی پرینت می شوند تا در صورت استفاده مکرر ضد عفونی شوند.

محافظ صورت

4- تست Swabs

توانایی تست افراد برای ویروس کرونا ابزاری اساسی در کاهش سرعت انتشار و شناسایی افراد بدون علامت است. نوارهای بینی به طور معمول با استفاده از قالب تزریق تولید می شوند و یک تکه از مواد پلی استر به یک میله پلاستیکی وصل شده است. از آنجا که تولید های سنتی دارای یک نقطه ضعف عمدی هستند که به آنها اجازه می دهد تا شکاف لازم را برای حمل و نقل به یک آزمایشگاه ببندند ، یکی از چالش های پرینت آنها اطمینان از این است که مواد مورد استفاده به اندازه کافی قوی باشند تا بتوانند یک نمونه به اندازه کافی قابل ملاحظه را از بینی یک بیمار جمع آوری کنند بدون اینکه شکسته شود. در عین حال قادر به قرار دادن در ویال. بسیاری از احزاب در تلاشند تا طرح های موفقیت آمیز برای Swabs را طراحی کنند و قادر به سرعت نمونه برداری هستند ، حتی 50 نمونه اولیه در 36 ساعت تولید می کنند. Swabs را می توان در موادی چاپ کرد که قابل اتوکلاو باشد و این باعث می شود آنها دوباره استفاده شوند. Shapeways هم اکنون در حال کار بر روی Swabs شخصی ما نیز هست.

5. ماسک صورت

ماسک

نگرانی از ماسک های صورت چاپی 3d این است که اگرچه ممکن است یک مانع فیزیکی را ایجاد کنند ، اما ممکن است آنها مقاومت مایعات ، تصفیه هوا و کنترل عفونت ماسک N95 را نداشته باشند که از پارچه مذاب با الیاف بسیار ریز استفاده می کنند. چندین طرح وجود دارد که به سمت آن سطح از محافظت و موارد دیگر کار می کنند که هنوز هم می تواند در محیط های غیر پزشکی مورد استفاده قرار گیرد. ماسک های صورت Nuo با استفاده از LuxMea باعث ایجاد یک تجربه راحت تر در پوشیدن ماسک شده و از فیلترهای قابل تعویض استفاده می شود. هر ماسک را می توان برای تناسب فردی تنظیم کرد ، با اطمینان از حداکثر پوشش برای هر شخص. آنها در ماه آوریل یک کیک استارتر برای تأمین بودجه کار خود راه اندازی کردند و هدف خود را دو برابر کرده اند.

6. لوازم جانبی برای باز کردن درب

بسیاری از طرح های لوازم جانبی چاپی سه بعدی برای جلوگیری از آلودگی از لمس ظاهر شده اند ، از جمله اتصال مچ دست برای ضد عفونی کننده دست و ابزارهایی برای باز کردن درها و لمس دکمه ها. 3D LifePrints The Distancer ، دارنده کارت شناسایی مشترک و درب بازکنی را برای متخصصان مراقبت های بهداشتی به عنوان راهی برای کاهش آلودگی هنگام حرکت در ساختمان ها ایجاد کرد. Corona Hook از طراح بازار Shapeways N3D می تواند به عنوان یک لوازم جانبی شخصی حمل شود و امکان باز کردن دستگیره های درب اهرمی را فراهم می کند. سایر طراحی ها شامل درب بازکنی با درب های بدون پیچ و همچنین درهای مخصوص درب شخصی است که می تواند برای فشار دادن دکمه ها استفاده شود ، همه را می توان در مرکز خرید لوازم جانبی COVID-19 Shapeways یافت.

7. غرفه های قرنطینه پرینت شده

در Xianning ، شرکت چینی Winsun 3D غده های قرنطینه ای را برای کاهش فشار بیمارستان ها چاپ کرد. هر خانه 10 × 10 متر و 2.8 متر ارتفاع دارد و دیوارهای 15 خانه به صورت سه بعدی در 24 ساعت با استفاده از مواد قابل بازیافت مانند شن و ماسه ساختمانی ساخته شده است. هر خانه دارای حمام ، تهویه مطبوع ، شرایط عایق را برآورده می کند و حداکثر 2 نفر را در خود جای می دهد.

بهترین مواد برای تولید هر مورد برای کمک به تسکین COVID-19 مواردی هستند که می توانند فرآیندهای تمیز کردن شدید را تحمل کنند و هنگام ضد عفونی شدن مانند Nylon PA12 خراب نمی شوند. بعلاوه ، فناوریهای همجوشی پلیمر SLS و پودری بستر پودر سطوح متخلخل و نرم تری نسبت به چاپگرهای اکستروژن به وجود می آورند ، به عنوان مثال آنها را در جمع آوری باکتریها در شکافها کمتر و بنابراین ایده آل تر می کند. به طور معمول ، همه این موارد در معرض فرآیندهای طولانی آزمایشات بالینی قرار می گیرند ، اما به دلیل اضطراری بودن شیوع Coronavirus ، بسیاری از افراد به سرعت در حال پیشرفت هستند تا بتوانند کمبود منابع را جبران کنند. بسیاری از این مشارکت های نوآورانه هنوز در مراحل اولیه هستند ، آزمایش در حال انجام است و نقشی که پرینت سه بعدی می تواند در تسکین COVID-19 ایفا کند ادامه خواهد یافت

آیا این مطلب مفید بوده است؟
خواندن 587 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت

تمامی حقوق محفوظ است

طراحی و توسعه : نونگار پردازش