سفارش پرینت سه بعدی

یکشنبه, 14 مرداد 1397 ساعت 07:30

 

لطفا قبل از ارسال فایل جهت سفارش پرینت سه بعدی به نکات زیر توجه فرمایید:

در صورتی که شما قطعه ای دارید و نیاز دارید که بدون هزینه ی بالای قالب سازی یک نمونه ی سریع از آن داشته باشید برای انجام پرینت سه بعدی،یک فایل سه بعدی که درفرمت های رایج و استاندارد نرم افزارهای معتبر سه بعدی مانند:

Mechanical Desktop , MAYA , 3D Max , Rhino , Sketchup , Solidworks, Catia , Autocad و.. طراحی شده باشند، مورد نیاز است،که در صورت رعایت مواردی که در ادامه به آن اشاره می شود مدل مورد نظر شما قابلیت خوبی برای نمونه سازی سریع و انجام پرینت سه بعدی خواهد داشت.

توجه نمایید که نحوه طراحی در مدل سازی سه بعدی تاثير بسزايی در بهبود انجام پرینت سه بعدی دارد و با رعايت نمودن برخی نکات مهم می توان کيفيت پرینت سه بعدی را افزايش داده و از طرفی هزينه و قیمت و مدت زمان پرینت سه بعدی را کاهش داد که به تبع آن هزینه نیز کاهش پیدا می کند.

پرینترهای سه بعدی با فایل هایی در فرمت STL و OBJ کار می کنند .

لطفا فایل ها را بصورت zip شده ارسال نمایید.

فایل های solid و توپر معمولا قابلیت پرینت خوبی دارند.

طرح های صرفا Surface و دیواره های بدون ضخامت قابلیت چاپ سه بعدی ندارند.

فایل های مدل شده توسط نرم افزارهای 3dMax و Maya ممکن است احتیاج به تصحیح داشته باشند. بهتر است از این نوع نرم افزارها خروجی گرفته نشود.

معماران و طراحان ساختمان،جهت ساخت ماکت می توانند ضخامت مناسبی را برای دیواره ها در نظر گرفته، که بهتر است کمتر از1.5 میلیمترنباشد و طبقات و سقف ها را بطور مجزا فایل نمایند.

چنانچه از طرح خود، خروجی STL می گیرید، تولرانس را بسته به حجم و دقت فایل، بین 0.01 الی 0.05 قرار دهید. توجه داشته باشید که فایل هایی با خروجی نامناسب و رزولوشن پایین،می تواند بشدت باعث افت کیفیت در انجام پرینت سه بعدی شوند.

مدلهایی که دارای زوايای کمتر از60 درجه نسبت به صفحه کار می باشند، نيازمند ساپورت گذاری(پشتیبان) هستند، که اين ساپورتها مدت زمان پرینت سه بعدی را افزايش می دهد و همچنين ممکن است کيفيت نقاطی که ساپورت گذاری شده است خیلی خوب نباشد. لذا توصيه مي شود مدل را طوری طراحی نمائيد که کمترين نياز به ساپورت گذاری باشد و در نتيجه انجام پرينت سه بعدی ،مطلوب تر باشد. بنابراین سطوح زيرين محصولات پرينت سه بعدی در صورتی که از سطح صفحه ساخت فاصله داشته باشند به دليل اجرا بر روی ساپورت همواره افت کيفيت خواهند داشت.

اندازه صفحه ساخت در چاپگرهای سه بعدی نقش مهمی در پرينت سه بعدی دارد و اطلاع از اندازه صفحه ساخت می تواند در طراحی مدل تاثيرگذار باشد. در صورتی که مدل طراحی شده بزرگتر از صفحه ساخت پرينترهای سه بعدی باشد بايد آن را به چندين تکه کوچکتر تبديل نمود و بعد از اتمام پروسه ی چاپ سه بعدی آنها، می توان قطعات را با استفاده از حلال های مخصوص به یکديگر چسباند. پرینترهای شرکت ساویس صنعت پارس این قابلیت را دارند که تا ابعاد یک متر را با کیفیت قابل ملاحظه ای چاپ کنند.

در پرینترهای سه بعدی با تکنولوژی FDM ،مدل طراحی شده به صورت لايه به لايه پرينت می گردد و در نهايت، مدل ايجاد می گردد. لذا هميشه خطوط پرينت بر روی سطوح کار ديده می شود. بطور معمول، پرینت سه بعدی از ضخامت50 تا 300 ميکرون انجام می شود ولی در صورت نیاز مشتری، ضخامت لایه ها حتی تا 40 میکرون هم قابل انجام است. توجه نمایید که هر چقدر ضخامت لایه ها کمتر از 300 میکرون باشد به همان نسبت، مدت زمان پرینت سه بعدی افزایش می یابد و در نتیجه قیمت نمونه ساخته شده بالاتر می رود.

قابل ذکر است که محصولاتی که با پرینتر سه بعدی تهیه می شوند،تفاوت زیادی با ساير قطعات توليدی انبوه توسط قالب های پلاستیک دارند. محصول چاپگرهای سه بعدی مانند کار قالب دارای بافت همگن نمی باشد، چرا که روش انجام پرینت سه بعدی توليد به شکل لايه لايه مي باشد و در پايان کار اين لايه ها قابل رويت هستند.

 

024-3d-printing-1 copy  مهمتوجه به این نکته ضروریست که برای انجام پرینت سه بعدی ،ابتدا نیاز به طراحی محصول و ساخت فایل سه بعدی از ایده یا قطعه مورد نظر می باشد. بنابراین محاسبه هزینه و استعلام قیمت انجام پرینت سه بعدی و همچنین مدت زمان ساخت قطعات مورد نظرفقط پس از پردازش فایل سه بعدی مربوطه توسط نرم افزار رابط پرینتر سه بعدی امکان پذیر خواهد بود.

 

آیا این مطلب مفید بوده است؟
خواندن 2055 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت

تمامی حقوق محفوظ است

طراحی و توسعه : نونگار پردازش