چالش های کار با فیلامنت فلکسیبل

یکشنبه, 14 مرداد 1397 ساعت 13:18

003-organسه چالش فیلامنت فلکسیبل:

جریان یافتن فیلامنت در مجرای اکسترودر: 

فیلامنت فلکسی از تمامی انواع دیگر فیلامنتها، نرمتر است و سختر در اکسترودر جاری می شود. بنابراین اگر با خطای عدم خروج فیلامنت (jam) مواجه شدید،‌ تعجب نکنید. افراد باتجربه پیشنهاد می کنند که از زمانی که فیلامنت وارد چرخ دنده اکسترودر شده تا به بخش Hotend برسد باید مسیری کاملا مستقیم را طی کند. مسیرهای غیرمستقیم در دیگر انواع فیلامنت مشکلی ایجاد نمیکند (چون سختر یا stiff هستند) ولی در فلکسیبل، مشکل deformed پیش می‌ آید.

خمش و تابخوردگی یا رشته رشته شدن: 

به نحوی مرتبط به همان مشکل اولیست که توضیح دادیم. به خاطر طبیعت فیلامنت فلکسیبل، فشار در نازل باعث پیچ خوردن و بدفرم شدن هنگام خروج از بخش hotend خواهد شد. این مسئله خطای دیگری را هم بوجود خواهد می آورد: دفورمه شدن که سرعت پرینت را بهم میزند و جریان متعادل بین اکسترودر و hotend را مختل میکند و خود باعث بدشکل شدن قطعه در حال چاپ یا قطع جریان فیلامنت میشود. این مشکل با تنظیمات درست دمایی، سرعت و مکش (retraction) قابل اصلاح است.

چسبیدن به بستر پرینت: 

برای اطمینان از ثبات لایه اول پرینت شده به بستر پرینت باید از پلیتهای گرم شونده استفاده کنید. بسترهای پرینت سرد یا کالیبره نشده با فیلامنت فلکسیبل سازگاری ندارند.

آیا این مطلب مفید بوده است؟
خواندن 1833 دفعه
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت

تمامی حقوق محفوظ است

طراحی و توسعه : نونگار پردازش