کاربرد و مزایای مهندسی معکوس

در مهندسی مکانیک عبارت "مهندسی معکوس" (RE) برای فرآیند ساخت مجدد یک قطعه موجود بکار برده می شود. هنگام طراحی یک قطعه از مرحله قلم زدن ، یک مهندس مشخصات طراحی را ترسیم و نقشه های ساخت را تهیه می نماید .

بالعکس در مهندسی معکوس ، مهندس طراح با در دست داشتن محصول نهایی ، فرآیند طراحی را در جهت عکس طی نموده تا به مشخصات طراحی محصول برسد. در این مسیر اطلاعات حیاتی در خصوص مفاهیم طراحی و روش های ساخت بدست می آید .
فرآیند مهندسی معکوس با بدست آوردن اطلاعات ابعادی قطعه (جسم) از طریق اسکن سه بعدی آغاز می گردد.مهندسی معکوس مشتمل بر اخذ اطلاعات مکانی سه بعدی جسم بصورت ابر نقاط می باشد .

                                   مهندسی معکوس اپتیک اندازه برداری سه بعدی   

 

 اخذ اطلاعات ابعادی جسم به طرق مختلف امکان پذیر می باشد منتهی برترین روش که اطلاعات دقیق را به دست دهد ، مورد نظر می باشد.دقت روش اندازه برداری بر روی کیفیت و انحراف محصول مهندسی معکوس از قطعه اصلی تاثیر می گذارد . براساس اطلاعات اخذ شده از سطح جسم ، تیم طراحی می تواند منطق و نیت طراحی جسم را محرز نماید . سیستم های اسکن نوری (GOM 3D) ، اندازه گیری بسیار دقیق و قابل تکرار و پیگیری انجام می دهد . 

مهندسی معکوس قادر به ساخت مجدد و کپی سازی یک قطعه موجود از طریق اخذ اطلاعات ابعادی جسم ، مشخصات و خواص (جنس) ماده آن می باشد.
شرکت ساویس صنعت پارس علاوه بر بهره مندی از دانش فنی مهندسی معکوس در اجرای پروژه های گوناگون و در حوزه های انرژی ، صنعت و معدن دارای تجربه عملیاتی در به سر انجام رساندن نیازمندیهای مطروحه از قبیل طراحی بدنه و Trim خودروهای سبک و سنگین ، انواع تیغه ها و ایمپلر توربین ها ، کمپرسورها ، تجهیزات و ادوات مهندسی پزشکی و سایر شاخه های صنعت می باشد .

مهندسی معکوس

در بخش خدمات مهندسی معکوس حوزه های اصلی فعالیت شرکت ساویس صنعت پارس به شرح ذیل می باشد: 
  • مهندسی معکوس قطعات صنعتی
  • طراحی صنعتی و طراحی محصول به همراه بهینه سازی 
  • طراحی دستگاه و ماشین الات صنعتی
  • مهندسی معکوس صندلی های خودرویی 
  • تجهیزات صنایع چوب
جهت دریافت اطلاعات بیشتر و سفارش پروژه های مهندسی معکوس طراحی قطعات ومکانیزم های صنعتی،قطعات خودرویی و ماشین آلات صنعتی و... با ما در تماس باشید 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reverse Engineering

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت تهران طراحی سایت

تمامی حقوق محفوظ است

طراحی و توسعه : نونگار پردازش