پرینت سه بعدی در صنعت پزشکی

داروهای دقیق و شخصی ، رو به افزایش است. ابزارهای جدید و فن آوری های پیشرفته پزشکان را به بیماران نزدیک می کند ، درمان ها و دستگاه هایی را برای خدمت بهتر هر فرد منحصر به فرد ارائه می دهد.

پیشرفت های فن آوری پرینت سه بعدی سهم بسزایی در زمینه های مراقبت های بهداشتی داشته است. برای بیماران ، ابزارهای جدید و روشهای درمانی ایجاد شده از طریق پرینت سه بعدی می تواند درجه جدیدی از راحتی و شخصی سازی را برای درمان به ارمغان آورد. برای پزشکان ، این فناوری تازه قابل دستیابی امکان درک بیشتر از موارد پیچیده را فراهم کرده و ابزارهای جدیدی را ارائه می دهد که در نهایت می تواند منجر به یک سطح بالاتر از مراقبت شود.

از مدل های برنامه ریزی جراحی گرفته تا عروق پرینت سه بعدی و بیوراکتورها ، پنج روش پرینت سه بعدی در مراقبت های بهداشتی را کشف کنید و چرا بسیاری از متخصصان پزشکی از پتانسیل این فناوری در پزشکی هیجان زده هستند.

 

پرینت سه بعدی در صنعت پزشکی

مدل های جراحی خاص بیمار

مدل های تشریحی پرینت شده سه بعدی از داده های اسکن بیمار در روش امروزی پزشکی دقیق و شخصی شده به طور فزاینده ای به ابزارهای مفیدی تبدیل می شوند. هرچه موارد پیچیده تر می شوند و راندمان اتاق عمل برای موارد روزمره از اهمیت بیشتری برخوردار می شود ، مدل های مرجع دیداری و لمسی می توانند درک و ارتباط بین تیم های OR یا بیماران را تقویت کنند.

متخصصان بهداشت ، بیمارستان ها و سازمان های تحقیقاتی در سراسر جهان از مدل های آناتومیکی پرینت شده به صورت سه بعدی به عنوان ابزار مرجع برای برنامه ریزی قبل از عمل ، تجسم در حین عمل و اندازه گیری یا تجهیزات مناسب پزشکی برای هر دو روش معمول و بسیار پیچیده استفاده می کنند که در صدها نشریه ثبت شده است .

تولید مدلهای مرجع لمسی مخصوص بیمار از اسکنهای CT و MRI با پرینت سه بعدی مقرون به صرفه و ساده است. ادبیات بررسی شده توسط همسالان نشان می دهد که آنها یک دیدگاه اضافی را ارائه می دهند که به پزشکان کمک می کند تا بهتر برای جراحی آماده شوند و منجر به کاهش شدید زمان و هزینه در اتاق عمل و در عین حال رضایت بیمار ، کاهش اضطراب و کاهش زمان بهبود میبخشد.

یادگیری از مدل های قبل از عمل می تواند بر روند درمانی نیز تأثیر بگذارد. این در مورد تجربه دکتر مایکل ایمز صادق بود. دکتر ایمز پس از تکرار استخوانهای جلوی یک بیمار جوان ، متوجه شد که این آسیب با آنچه که قبلاً تصور می کرد متفاوت است.

دکتر ایمز روی یک روش جدید و با بافت نرم قرار گرفت – یک روش بسیار کم تهاجمی ، کاهش زمان توان بخشی و کاهش زخم کمتر بود. با استفاده از ماکت استخوان پرینت شده ، دکتر ایمز طی این روش ، بیمار و والدین خود را طی کرده و رضایت آنها را بدست آورد.

نتیجه؟ به جای جراحی که در ابتدا برنامه ریزی شده سه ساعت است ، کمتر از 30 دقیقه زمان جراحی است. این اختلاف در زمان جراحی منجر به فرار از هزینه 5500 دلاری در بیمارستان شده و به این معنی است که بیمار باید مدت زمان کمتری را برای مراقبت بعد از عمل بگذراند.

به قول دکتر الکسیس دنگ ، جراح ارتوپدی در دانشگاه کالیفرنیا سان فرانسیسکو (UCSF )و مرکز پزشکی امور ایثارگران سانفرانسیسکو: “همه جراحان ارتوپدی تمام وقت ما و تقریباً همه جراحان نیمه وقت ما از مدلهای پرینت سه بعدی برای مراقبت از بیماران در سانفرانسیسکو VA استفاده کرده است. همه ما دیده ایم که پرینت سه بعدی عملکرد روز بازی را بهبود می بخشد. ”

مواد پرینتی سازگار با پزشکی جدید زیست سازگار ، همچنین ابزارها و تکنیکهای جدید جراحی را برای دستیابی صریح به بهبود بیشتر تجربه بالینی در حین عمل امکان پذیر کرده است. اینها شامل سینی های ثابت کننده استریل ، قالب های کانتورینگ و مدل های اندازه کاشت است که می توان قبل از اولین برش در اندازه کاشت در OR استفاده کرد ، به جراحان کمک می کند تا زمان را کاهش دهند و دقت در روش های پیچیده را افزایش دهند.

تاد گلدشتاین ، دکترا ، مربی مؤسسه تحقیقات پزشکی فاینشتاین ، در تخمین چگونگی دستیابی به فناوری پرینت سه بعدی مرکزی به بخش خود کاملاً واضح است. او تخمین می زند اگر Northwell در 10-15 درصد موارد خود از مدل های پرینت سه بعدی استفاده کند ، می تواند در سال 1750،000 دلار صرفه جویی کند.

وی ادامه داد: “از نمونه های اولیه دستگاه های پزشکی ، مدل های آناتومیکی پیچیده برای بیمارستان کودکان ما ، ایجاد سیستم های آموزشی و بالاخره ورود به کلینیک دندانپزشکی با راهنماهای جراحی ایمپلنت ، [فناوری پرینت سه بعدی] قابلیت های ما را افزایش داده و هزینه های ما را کاهش داده است ، همه در حالی که به ما امکان ارائه می دهند. ابزارهایی برای درمان بیمارانی که بدون پرینت SLA 3D ما ، تکرار آنها غیرممکن است. “